Meniny
Dnes má meniny Katarína
Zajtra má meniny Kornel
Hlavne menu
Hlavná stránka
O nás...
Sponzori
Naši ocenení
Novinky
Kontaktujte nás...
Vyhľadávanie
Galéria fotografií
Prihlasenie

Zabudli ste heslo?
Fotogaleria
Hlavná stránka arrow O nás...
PKNZ
Plavecký klub Nové Zámky vznikol v roku 2000 ako občianske združenie, ktorého náplňou je športová činnosť. Sídlom PK NZ je mesto Nové Zámky, Turecká ul. č. 3.

Hlavnou náplňou klubu je výučba plávania mládeže a detí školského a predškolského veku. Výučba je zameraná na základný plavecký výcvik u detí – neplavcov, zdokonaľovací výcvik pre pokročilých plavcov ako aj na tréning vrcholových plavcov v skupine výkonnostného plávania.

Plávanie podporuje zdravý vývoj dieťaťa, zvyšuje odolnosť organizmu voči vonkajším vplyvom, odbúrava stres detí, zvyšuje rozvoj základných a pre život potrebných pohybových schopností. Nepopierateľnou prednosťou tohto športu je aj symetrické skvalitňovanie svalovej hmoty, prevencia skoliózy, dýchacích a respiračných chorôb.

Samozrejme ruka v ruke s fyzickým progresom je snahou manažmentu a predovšetkým jednotlivých trénerov vštepovanie zverencom základných čŕt spoločenského vnímania svojej osobnosti v kolektíve, uvedomenie si vlastnej dôležitosti medzi svojimi rovesníkmi ako aj schopnosti presadzovať sa v spoločnosti. Pravidelnosť trénigového procesu podporuje zodpovednosť a cieľavedomosť detí. Zároveň sú budované v každom jednotlivcovi vzťahy v rámci interakcie ako s mladšími tak aj so staršími plavcami – priateľmi.
 
Vyhladavanie
Novinky
  Počet noviniek: 0
Anketa
Chodíte si občas niekam zaplávať?
 
Kto je pritomny
Statistiky
Členov: 116
Správ: 217
Odkazov na stránky: 3
Návštevníkov: 1202277