Hlavná stránka arrow Novinky arrow Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov
Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov PDF Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce
20.december 2012
Mestský plavecký klub Dolný Kubín a Slovenská plavecká federácia usporiadali v dňoch 7. – 9. decembra 2012 v Dolnom Kubíne Zimné majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v plávaní. Zišla sa tu plavecká špička 11 a 12 ročných žiakov.

Plavecký klub Nové Zámky reprezentovali Andreas Ďuriš, David Rosa, Matej Ščevlík, Kristína Kosíková, Kristína Šebőková a Vivien Valková.

Každodennú drinu na tréningoch v medailové umiestnenia premenili v kategórii 11 ročných žiakov Matej Ščevlík, ktorý vybojoval striebro v disciplíne 200 m motýlik a bronz na 400 m polohové preteky, v kategórii 12 ročných Vivien Valková získala striebro na 200 m znak a Andreas Ďuriš dvakrát bronz 100 prsia a 50 vsp. Do piateho miesta sa umiestnili Matej Ščevlík 4. na 200 m PP, 5. na 200 m P, Andreas Ďuriš 4. na 100 vsp, 5. na 200 P, Vivien Valková štyrikrát 5. (100 Z, 200 M, 100 a 200 PP). Kristína Kosíková sa umiestnila v prsiarskych disciplínach (100 a 200 m) na 6. mieste.

K dosiahnutým výsledkom srdečne gratulujeme. Ďakujeme za vhodné podmienky vytvorené k príprave našich plavcov.