I.kolo Slovenského pohára žiakov 2014 v Rimavskej Sobote PDF Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce
12.apríl 2014
Víkend 15. – 16. marca 2014 patril pretekom Pohár priateľstva v Rimavskej Sobote, ktoré boli I.kolom Slovenského pohára žiakov 2014. Je to celoročná súťaž, ktorá má 5 kôl.

Za novozámocký plavecký klub štartovali Matej Antalík, Andrej Danis, Adrián a Alex Francisci, Boris Habrda, Lujza Mináriková, Adam a Matúš Pilek, Simona Rezničeková, Patrik Rosina, Jakub Ščevlík, Jakub Šebők, Vivien Valková a Roman Višňovský.

V kategórii mužov do finále postúpili Adam Pilek, ktorý vybojoval tri 1. miesta (100M, 100 PP, 100 Z) a 2. miesto (100 K). V tej istej kategórii sa účasť vo finále podarila aj Patrikovi Rosinovi, ale stačila len na 6. miesto. V kategórii starších žiačok do finále postúpila Vivien Valková. Získala 1. miesto v disciplíne 400 PP, tri 2. miesta (50 M, 50 a 100 Z) a 3.miesto (100 K). V kategórii mladších žiakov si bronz vyplával Boris Habrda (50 Z). V kategórii žiakov 9 a 10 ročných Matej Antalík zlato (200 PP), päťkrát 2.miesto (50 a 100 Z, 50, 100 a 200 K). V kategórii mladých plaveckých nádejí sedemročný Matúš Pilek vyplával v disciplíne 25 m motýlik bronz.

Našim reprezentantom srdečne gratulujeme k dosiahnutým výsledkom. Ďakujeme za úspešnú reprezentáciu.