Bystrica, Pardubice, D.Kubín PDF Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce
12.jún 2014
Posledný víkend v apríli sa konali v Banskej Bystrici medzinárodné plavecké preteky, kde reprezentanti mali možnosť plniť limity na vrcholné podujatia ME, ME juniorov, Olympiádu mládeže a multistretnutie mladších juniorov.

Za Plavecký klub Nové Zámky reprezentovali Andreas Ďuriš, Viktória Bogdányová, Vivien Valková a vo farbách reprezentácie Slovenska náš pretekár Adam Pilek, ktorý si vyplával miestenku na multistretnutie mladších juniorov a dve bronzové medaily (200 Z, 400 PP). Bronzovú medailu si tiež vybojoval Andreas Ďuriš (100 P). Do piateho miesta sa umiestnili Andreas Ďuriš (4./ 50 vsp) a Viktória Bogdányová (5./ 100 M).

Uplynulý víkend sa konalo v Pardubiciach Multistretnutie mladších juniorov, kde pretekár Plaveckého klubu Nové Zámky, Adam Pilek sa vo farbách reprezentácie Slovenska postavil trikrát na štart. V silnej medzinárodnej konkurencii sa umiestnil na 6.mieste (200 PP) a dvakrát na 8. mieste (100 Z, 1500 vsp). Zaplával hodnotné osobné rekordy.

V tom čase sa mladší plavci Plaveckého klubu Nové Zámky Matej Antalík, Martin Cséry, Andreas Ďuriš, Boris Habrda, David Rosa, Patrik Rosina, Jakub Šebők, Roman Višňovský, Lujza Mináriková a Vivien Valková, v konkurencii tristo plavcov z Poľska, Českej republiky a Slovenska, zúčastnili pretekov Veľká cena Dolného Kubína.

Medailové umiestnenia v kategórii najmladších žiakov vybojoval Matej Antalík 1.miesto (200 PP), štyrikrát 2. miesto (100 PP, 100, 200 a 400 vsp), v kategórii mladších žiakov Boris Habrda 2. miesto (100 Z), 3. miesto (50 Z), v kategórii starších žiakov Andreas Ďuriš dvakrát 2. miesto (100 K, 100 PP), 3. miesto (50 vsp) a Vivien Valková 3. miesto (400vsp). Na nepopulárnom 4.mieste sa trikrát umiestnila Vivien Valková (100 Z, 50 M, 100PP), Andreas Ďuriš dvakrát (50 a 100 P), Boris Habrda (200 Z).

Našim plavcom do konca sezóny ostáva poldruha mesiaca. Čaká ich náročná príprava na Letné majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať v júni. Pre kategóriu najmladších žiakov boli organizáciou poverené Nové Zámky, kategóriu mladších žiakov Košice, starších žiakov Žilina a juniorov a seniorov Bratislava. Prajeme veľa elánu a výdrže v náročnej príprave.