Letné MSR starších žiakov – Žilina PDF Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 1
SlabéVynikajúce
20.jún 2014
Víkend 13. – 15. júna 2014 sa v mestskej krytej plavárni v Žiline konali Letné majstrovstvá Slovenska starších žiakov v plávaní. Zúčastnilo sa ich takmer dvesto pretekárov trinásť - štrnásť ročných z celého Slovenska.

Plavecký klub Nové Zámky reprezentovali Viktória Bogdányová, Rebeka Mináriková, Vivien Valková, Andreas Ďuriš a David Rosa.

Najúspešnejším sa stal trinásť ročný David Rosa, ktorý ako jediný z nášho klubu vybojoval medailové umiestnenie, keď v disciplíne 200 motýlik zaplával hodnotný osobný rekord a tým získal striebro. V disciplíne 400 m polohové preteky skončil na 4. mieste. V kategórii štrnásť ročných Andreas Ďuriš skončil na 5. mieste (200 P). Z dievčat Vivien Valková v kategórii štrnásť ročných doplávala na 4. miesto (200 Z) a na 5. mieste (100 Z). V kategórii trinásť ročných žiačok Viktória Bogdányová sa umiestnila dvakrát na 5. mieste (200 motýlik, 400 polohové preteky).

Našim starším žiakov prajeme krásne prázdniny. Všetkým, ktorý nám vytvárajú vhodné podmienky na plávanie srdečne ďakujeme!