Hlavná stránka arrow Novinky arrow Štart do novej sezóny
Štart do novej sezóny PDF Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce
12.september 2011
Plavecká pretekárska sezóna začala prvú septembrovú sobotu už tradične medzinárodnými plaveckými pretekmi „Štúrovské stovky“ na otvorenom termálnom kúpalisku VADAŠ v Štúrove.

Plavecký klub Nové Zámky sa po rokoch opäť predstavil ako veľkoklub Slovenska. Naše farby reprezentovalo 24 pretekárov v žiackych, juniorskej a seniorskej kategórii. Svoje prvé štarty si vyskúšali naši 7 až 9 roční plavci Matej Antalík, Adrian Francisci, Boris Habrda, Alex Mihalík, Viktória Bogdányová a Rebeka Mináriková. Už z ostrieľaného družstva sa v medzinárodnej konkurencii nestratili Jakub Nyári, Adam Pilek, David Rosa, Patrik Rosina, Matej Ščevlík, Ulrika Gerzonová, Viktória Hajdúová, Vivien Valková, Kristína Šeböková, ktorí vybojovali medailové umiestnenia.

Naše výsledky:
9 roční žiaci: Jakub Nyári 2. miesto 50 m znak,
10 roční žiaci: David Rosa 3. miesto 50 m znak, Matej Ščevlík dvakrát 3. miesto 50 m prsia a delfín,
12 roční žiaci: Patrik Rosina 3. miesto 100 prsia
13 roční žiaci: Adma Pilek trikrát 1. miesto 100 kraul, znak a motýlik, 2. miesto 100 prsia
11 ročné žiačky: Vivien Valková 3. miesto 100 znak, Kristína Šeböková 2. miesto 100 prsia,
kat. junioriek: Ulrika Gerzonová 1. miesto 100 prsia. Svojim výkonom v tejto disciplíne vybojovala postup do finále, kde sa v kategórii OPEN umiestnila na 3. mieste.
kat. senioriek: Viktória Hajdúová 3. miesto 100 motýlik.

Ďalší víkend desať našich reprezentantov trávilo na juhu Maďarska, kde sa zúčastnili medzinárodných pretekov. V sobotu pretekali v Harkányi na šprintérskych pretekoch „Harkány SPRINT“ , kde si svoje sily zmerali s pretekármi z Rumunska, Srbska, Chorvátska, Indonézie, Maďarska a Slovenska. Aj tu sme získali medailové umiestnenia. Ulrika Gerzonová zlato 50 prsia, Adam Pilek striebro 50 motýlik a sadu doplnila Ema Ščevlíková, keď disciplínou 50 znak vybojovala bronz.

V nedeľu sme sa presunuli do Szigetváru, kde sa konali medzinárodné preteky „Zrínyi Kupa“ . Naši plavci nás ani tu nezahanbili a neostali bez medailí. Vo svojich kategóriáh dosiahli nasledovné umiestnenia: Adam Pilek 3. miesto 50 znak, Patrik Rosina dvakrát 3. miesto 50 kraul a 50 znak, Matej Ščevlík 2. miesto 50 znak, Ema Ščevlíková 2. miesto 50 kraul, Vivien Valková 2. miesto 50 znak a 3. 50 motýlik. Naše dievčatá v kategórii žien v zložení Ulrika Gerzonová, Vivien Valková, Kristína Šeböková a Ema Ščevlíková získali v štafete na 4 x 50 m voľným spôsobom 3. miesto.

Za úspešnú reprezentáciu ďakujeme. Prajeme veľa elánu a úspechov do novej etapy v športovej príprave.