Zlato pre Pileka PDF Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce
20.september 2010
Trnavská plaváreň na Slovenskej technickej univerzite sa v dňoch 25. – 27. 6. 2010 stala dejiskom Letných majstrovstiev Slovenskej republiky mladších žiakov v plávaní.

Plavecký klub Nové Zámky reprezentovali Adam Pilek, Patrik Rosina, Beáta Mechurová a Jana Ščevlíková.

Našim najúspešnejším pretekárom sa stal Adam Pilek, ktorý hneď v úvodnej disciplíne 100 m motýlik časom 1:09,22 zaplával nový okresný rekord a vybojoval v kategórii 12 ročných žiakov 1. miesto a titul Majster Slovenska. Druhý titul „Majster“ mu priniesla disciplína 200 m motýlik. Svoju kolekciu medailových zbierok doplnil dvakrát striebrom v disciplínach 200 a 400 m polohové preteky a bronz si vyplával na 100 m PP.

Najúspešnejšou našou žiačkou bola Jana Ščevlíková, ktorá sa umiestnila v disciplíne 100 m znak na 6. mieste a na 200 m Z doplávala ako siedma.

Za reprezentáciu ďakujeme a prajeme príjemný oddych v horúcich letných dňoch.