Hlavná stránka arrow Novinky arrow Medaile z republiky
Medaile z republiky PDF Tlačiť
Hodnotenie čitateľov: / 0
SlabéVynikajúce
11.január 2011
December sa každoročne nesie v znamení Zimných majstrovstiev Slovenskej republiky v plávaní.

Prvý víkend 3. - 5.12.2010 sa v Rimavskej Sobote zišli mladší žiaci, aby si zmerali svoje sily. Plavecký klub Nové Zámky reprezentovali Beáta Mechurová, Jana Ščevlíková, Adam Pilek a Patrik Rosina . Najúspešnejšie si počínal Adam Pilek, ktorý v disciplíne 200 m motýlik vyplával 1. miesto a titul „Majster Slovenska“. Svojich ďalších päť štartov premenil na medaile. Získal dve 2.miesta (100 motýlik a 400 PP), tri 3. miesta (800 vsp, 100 a 200 PP). V dobrej forme sa ukázala aj Jana Ščevlíková a Patrik Rosina. Zaplávali hodnotné osobné rekordy. Stačili na umiestnenie v prvej desiatke.
Fotogaléria z pretekov

Druhý víkend 10. – 12. 12. 2010 si svoje sily a plavecký um zmerali starší žiaci. Plavecký klub Nové Zámky reprezentovali Adam Banyár, Martin Kalina, Martin Ozorák, Michal Polgár a Sebastián Valko. Najlepším sa stal Michal Polgár, ktorý trikrát vystúpil na stupeň víťazov. V disciplína 100 m polohové preteky sa umiestnil na 2. mieste, a na 50 a 100 vsp na 3. mieste. Medailu si priniesol aj Sebastián Valko. V disciplíne 100 prsia sa umiestnil na 3. mieste.
Štafety našich starších žiakov (v zložení Valko, Kalina, Banyár, Polgár) na 4 x 50 m polohové preteky a 40 x 50 m vsp sa umiestnili na 4.mieste. Do desiateho miesta sa umiestnili Adam Banyár (4./ 200 P, 6./ 100 P) a Martin Kalina (10. 200 P).

Tretí víkend 17. – 19. 12. 2010 sa v Trenčíne konali Majstrovstvá Slovenska juniorov, seniorov v krátkom bazéne. Náš plavecký klub reprezentoval, vekom ešte mladší žiak, Adam Pilek. Zaplával hodnotené osobné rekordy. Jeho najlepšie umiestnenie medzi juniormi bolo 15. miesto na 1500 m vsp. Na tejto nízkej reprezentácii sa podpísala choroba, ktorá vyradila Michala Polgára, Patrika Pšenáka a Ulriku Gerzonovú.

Všetky zaplávané časy z majstrovstiev nájdete v aktualizovanej tabuľke vývoja pretekárov.

K dosiahnutým výsledkom srdečne gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu.